Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να επισκεφτούν με τους μαθητές τους τα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης κατά το σχολικό έτος 2016-2017 συμπληρώνουν την αίτηση και την στέλνουν σκαναρισμένη (με υπογραφές και σφραγίδα) στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ως την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2016. Περισσότερες πληροφορίες ......

έγγραφο  αίτηση
Air Force 1 Low FlyknitKim Domingo

banner-sxoleia

Σχολικές δραστηριότητες

Βιωματικό σεμινάριο,«Η διαπολιτισμικότητα ως δεξιότητα ζωής στο δημοκρατικό σχολείο», 27/01/2021

ΕΓΓΡΑΦΟ

Σεμινάριο εξ αποστάσεως για το περιεχόμενο και τη μεθοδολογία του προγράμματος «TO ΠΑΙΔΙ, Η ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΝΗΜΕΙΑ: 200 χρόνια Αθήνα, 1821-2021»

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

Πρόσκληση σε εξ αποστάσεως επιμορφωτική εκδήλωση με τίτλο «Ρύπανση από πλαστικά» στις 20/1/2021(18.30-21.00μμ)

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ

ΑΦΙΣΑ

Διαδικτυακό Βιωματικό Σεμινάριο Α.Υ. : Τo παπάκι πάει

ΕΓΓΡΑΦΟ

Ημερίδα - στρογγυλό τραπέζι με τίτλο: Το δικαίωμα του παιδιού στην υγεία. Τι σημαίνει; 8/12/2020

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ZOOM

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ LIVE STREAMING

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ZOOM

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ LIVE STREAMING

Επιμορφωτικό σεμινάριο εξ αποστάσεως για το πρόγραμμα Earth Speakr (διαδραστικό ομαδικό έργο τέχνης για την κλιματική αλλαγή) Τρίτη 1 Δεκεμβρίου 2020

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

«Εκπαιδευτικοί στην Πρώτη Γραμμή κατά τη διάρκεια της πανδημίας»

ΑΦΙΣΑ

«Αλφαβητάρι Οικονομικών» της Action Aid

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

Εξ αποστάσεως σεμινάριο με τίτλο «Κουκλοπαίζουμε 2020», με βιωματικό χαρακτήρα

ΕΓΓΡΑΦΟ

Διαπολιτισμικός διάλογος με αφορμή έννοιες του περιβάλλοντος: μια πολιτιστική και περιβαλλοντική προσέγγιση στην τάξη, αξιοποιώντας το Αλφαβητάρι της ζωής

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

«TO ΠΑΙΔΙ, Η ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΝΗΜΕΙΑ - Θεματική χρονιά αφιερωμένη στα 200 χρόνια Αθήνα, 1821-2021»

Ημερίδα εξ αποστάσεως για την παρουσίαση του προγράμματος «TO ΠΑΙΔΙ, Η ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΝΗΜΕΙΑ - Θεματική χρονιά  αφιερωμένη στα 200 χρόνια Αθήνα, 1821-2021» Πέμπτη, 12  Νοεμβρίου 2020, 17:00-19.00

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να συμπληρώσουν τη φόρμα μέχρι τη Τρίτη 10 Νοεμβρίου 2020.