Αναγγελία Συνεδρίου

4ο Πανελλήνιο Επιστημονικό Συνέδριο

με θέμα την

«Ένταξη και

Χρήση των ΤΠΕ στην Εκπαιδευτική Διαδικασία»

στη Θεσσαλονίκη,

από 30 Οκτωβρίου 2015 έως 1 Νοεμβρίου 2015

Το 4ο Πανελλήνιο Επιστημονικό Συνέδριο

«Ένταξη και Χρήση των ΤΠΕ στην Εκπαιδευτική Διαδικασία» της Ελληνικής

Επιστημονικής Ένωσης Τεχνολογιών της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών στην

Εκπαίδευση (ΕΤΠΕ) έρχεται να προστεθεί στη σειρά των προηγουμένων τριών

Συνεδρίων τα οποία διεξήxθησαν με μεγάλη επιτυχία. Σκοπός του 4ου Συνεδρίουείναι να προσφέρει τη δυνατότητα αλληλεπίδρασης

και επικοινωνίας μεταξύ διαφορετικών κοινοτήτων που δραστηριοποιούνται ενεργά

στην σχεδίαση, ανάπτυξη και αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών (ΤΠΕ) στην

Εκπαίδευση και τη Μάθηση.

Απευθύνεται

Στην κοινότητα των εκπαιδευτικών και των στελεχών
·                     της εκπαίδευσης που ασχολούνται με την αξιοποίηση των ΤΠΕ στην Εκπαίδευση
·                Στην ερευνητική κοινότητα που ασχολείται με τις ΤΠΕ
·                     στη Διδασκαλία και τη Μάθηση
·
·                Στην κοινότητα των επαγγελματιών που ασχολούνται με
·                     την σχεδίαση και ανάπτυξη Ψηφιακών Συστημάτων και Υπηρεσιών για την
·                     Διδασκαλία και τη Μάθηση
·
·                Στους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές
·                     πανεπιστημιακών τμημάτων που ενσωματώνουν στα προγράμματα σπουδών τους
·                     μαθήματα για την σχεδίαση, ανάπτυξη και αξιοποίηση των Τεχνολογιών
·                     Πληροφορίας και Επικοινωνιών στη Διδασκαλία και τη Μάθηση.
·

Tην αναγγελία αυτή θα ακολουθήσει σύντομα μια λεπτομερής ανακοίνωση με πρόσκληση και οδηγίες για υποβολή εργασιών.

Air Jordan IX 9 Shoesbuy full white nike dunk highs women sneakers , air jordan retro 4 cement sneakers Mid SE 'Iridescent Reflective Trim' White For Sale

banner-sxoleia

Σχολικές δραστηριότητες

Ημερίδα και εργαστήριο εξ αποστάσεως: "Λογοτεχνία και κόμικς, Μυθολογία και κόμικς, προσεγγίσεις"