Τα Γραφεία Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων της Α' Διεύθυνσης Π.Ε. Αθηνών (δια των Υπευθύνων), οργανώνουν ημερίδα και βιωματικά εργαστήρια με θέμα «Ιστορικά Σχολεία Αθήνας,  τρόποι τεκμηρίωσης και ανάδειξης», σε συνεργασία με τη MONUMENTA (αστική μη κερδ. εταιρεία για την προστασία της φυσικής και της αρχιτεκτονικής κληρονομιάς Ελλάδας και Κύπρου). Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 29 Μαρτίου 2017, και ώρες 16:15 ? 20:30, στο 70o Δημοτικό Σχολείο Αθηνών (Καλλισπέρη 1, σταθμός ΜΕΤΡΟ Ακρόπολη).
Η ημερίδα εντάσσεται στο πλαίσιο του επιμορφωτικού κύκλου του Τοπικού Σχολικού Δικτύου «Το βλέμμα στην πόλη».

Δείτε το έγγραφο. ηλεκτρονική αίτηση χάρτης συμμετέχοντες
Air Jordansnike

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ Δ/ΝΣΗΣ Π.Ε. Α΄ΑΘΗΝΑΣ

Η Διεύθυνση Π.Ε. Α΄ Αθήνας κατόπιν των πράξεων Νομοθετικού Περιεχομένου καθώς και των πρόσφατων εγκύκλιων σχετικά με τα μέτρα αντιμετώπισης του κορωνοϊού COVID-19, ανακοινώνει προς τους εκπαιδευτικούς και τους πολίτες ότι:

η εξυπηρέτηση του κοινού θα γίνεται κατόπιν προγραμματισμένου ραντεβού, καθώς και με την επίδειξη πιστοποιητικού εμβολιασμού ή πιστοποιητικού νόσησης εξαμήνου ή αρνητικού 48ωρου rapid test.

Οι ενδιαφερόμενοι, εκπαιδευτικοί και πολίτες, μπορούν επίσης να αποστέλλουν οποιοδήποτε έγγραφο ή αίτημα μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση:

mail@dipe-a-athin.att.sch.gr

IMG_9813d.JPG