Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης A΄ Αθήνας δια των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων διοργανώνει βιωματικό επιμορφωτικό σεμινάριο σε συνεργασία με το Μεσογειακό Γραφείο Πληροφόρησης για το Περιβάλλον, τον Πολιτισμό και την Αειφόρο Ανάπτυξη με θέμα: «Το Δώρο της Βροχής στην πόλη», τη Δευτέρα 15-12-2014 και ώρες 16.00- 19.30, στο Μεσογειακό Γραφείο Πληροφόρησης
(Κυρρήστου 12 και Μνησικλέους /Μετρό Μοναστηράκι).

Air Max 90 NS GPXpoleras adidas de mujeres gratis , Air Jordan 1 Retro High OG Turbo Green/White For Sale ?C adidas evil eye evo oder oakley shoes

Το σεμινάριο αφορά την επιμόρφωση των εκπαιδευτικών στην εφαρμογή του εγκεκριμένου από το Υ.ΠΑΙ.Θ. εκπαιδευτικού υλικού του προγράμματος «Το Δώρο της Βροχής στην πόλη». Το συγκεκριμένο παιδαγωγικό υλικό αποσκοπεί στη μάθηση και την ευαισθητοποίηση των μαθητών και μαθητριών για τις παραδοσιακές αλλά και τις σύγχρονες τεχνικές και πρακτικές συλλογής του βρόχινου νερού, αλλά και γενικότερα, την αειφορική διαχείριση του νερού.
Στους συμμετέχοντες θα δοθεί το εκπαιδευτικό υλικό σε ηλεκτρονική μορφή.

Βιωματικό επιμορφωτικό σεμινάριο ?Το Δώρο της Βροχής στην πόλη? 15/12/2014

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ Δ/ΝΣΗΣ Π.Ε. Α΄ΑΘΗΝΑΣ

Η Διεύθυνση Π.Ε. Α΄ Αθήνας, λαμβάνοντας υπόψη τις πρόσφατες εγκυκλίους σχετικά με τα «Πρόσθετα μέτρα και Ρυθμίσεις  για την αντιμετώπιση της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού», ενημερώνει ότι η είσοδος στην υπηρεσία θα γίνεται μόνο κατόπιν ραντεβού με το αρμόδιο τμήμα και εφόσον το αίτημα δεν δύναται να ικανοποιηθεί με άλλο τρόπο (τηλεπικοινωνιακά, e-mail, ταχυδρομείο).

Οι ενδιαφερόμενοι, εκπαιδευτικοί και πολίτες, μπορούν να αποστέλλουν οποιοδήποτε έγγραφο ή αίτημα μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση: mail@dipe-a-athin.att.sch.gr

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

IMG_9813d.JPG